10 днів без пластику: молодь закликає до #begreenchallenge

Читай також

  • Розпочалась чергова хвиля екосоціальної ініціативи «Посади дерево миру»
  • «Є ризик, що люди помруть не від куль, а від голоду» — заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ Роман Демуш до молоді Харківського екзархату
  • СпоЖити: Екосистема твоєї бульбашки
        • 10 днів без пластику: молодь закликає до #begreenchallenge

          10 днів без поліетилену, пластикових пляшок та пластикової упаковки вирішили прожити учасники Global Shapers Lviv Hub і запрошують долучатися до акції #begreenchallenge всіх охочих.

          Протягом 10 днів усім екологічно свідомим людям ініціатори челенджу пропонують такі зміни:

          1) Поліетиленові пакети => полотняні торбинки;
          2) Пластикові пляшки => пляшками багаторазового використання;
          3) Пластикова упаковка => обираємо товар без упаковки чи у картонній коробці.

          без-платику1

          Отже, як повідомляють Global Shapers Lviv Hub, правила #begreenchallenge такі:

          • щодня, протягом 10 днів, ви купуєте речі та продукти без поліетиленових пакетів та пластикової упаковки. Бажано робити фото процесу.
          • рахуєте, скільки приблизно економите поліетиленових пакетів, пластикової тари та пластикових пляшок.
          • викладаєте свої фото чи короткі історії з ринку чи магазину та кількість зекономлених пластикових пакетів тощо – на своїй сторінці в соцмережах із хештегом #begreenchallenge.
          • запрошуєте до акції-челенджу своїх друзів.

          dana-bez-plastyku

          До цієї ініціативи вже почали долучатися працівники Патріаршої Комісії у справах молоді УГКЦ.

          Як розповіла Дана Кушплер, керівник молодіжної соціальної ініціативи “Хтось не зробить“, на закупи вона ходить із полотняною екоторбою. За 2 дні долучення до акції їй вже вдалось зекономити 3 поліетиленові пакети та 2 пластикові пляшки. А якщо цю кількість помножити на все населення твого міста?

          Марта Зозуля, редактор сайту молодіжного християнського порталу “ДивенСвіт“, власним прикладом закликає купувати літні ягоди у пластикових посудинках багаторазового використання, взятих з дому зазадалегідь, а, наприклад, румбарбар  (ревінь) – взагалі без упакування. Все це можна покласти в наплічник, у якому набагато легше нести покупки.

          marta-bes-paketiv

          Тож приєднуйся! Також ти можеш долучитися до ініціативної групки організаторів, залишивши їм свої контакти. Тобі надішлють підсумки челенджу, а також цікаві новини.

          Довідка

          Global Shapers – це молоді, успішні, талановиті люди зі всього світу, об’єднані Всесвітнім економічним форумом (World Economic Forum, WEF) у єдину спільноту для надання її учасникам додаткових можливостей для впливу на майбутнє, здійснення глобальних змін та формування більш гармонійного світу.

          Спільнота Global Shapers організована в мережу місцевих осередків (хабів, hubs), що базуються у столицях та великих міста більшості країн світу. Global Shapers реалізують власні ініціативи, організовують події і заходи, що позитивно впливають на різні сторони життя їхніх місцевих громад або країн в цілому. Учасники спільноти з різних країн мають можливість вільно взаємодіяти між собою та надавати один одному підтримку у реалізації їхніх місцевих ініціатив.

          Хтось не зробить – це соціальна ініціатива Патріаршої Комісії у справах молоді Української Греко-Католицької Церкви, яка об’єднує активну молодь, що готова починати зміни із себе самого. Працює у таких основних напрямках: екологія, безпека на дорогах, якісна освіта, щаслива сім’я. На сьогодні осередки “Хтось не зробить” працюють у Львові та Хмельницькому. Також щороку відбувається конкурс міні-грантів “Хочу! Можу! Зроблю” для молодіжних ініціативних груп з метою втілення соціальних проектів при парафіях. Цього року Конкурс поширюється на Львівську, Київську архиєпархію та Кам’янець-Подільську єпархію.

          Фото: Global Shapers Lviv Hub, Дана Кушплер, Марта Зозуля

          Читай також

        • Розпочалась чергова хвиля екосоціальної ініціативи «Посади дерево миру»
        • «Є ризик, що люди помруть не від куль, а від голоду» — заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ Роман Демуш до молоді Харківського екзархату
        • СпоЖити: Екосистема твоєї бульбашки
          • Оціни

            [ratemypost]